Luolaseuran syyskokous ja pikkujoulut menivät!

Luolaseuran syyskokous ja pikkujoulut menivät!

Luolaseura syyskokousti ja pikkujouluili lauantaina 19.11. 2011. Syyskokous valitsi ensi vuodelle uuden puheenjohtajan (Jarkko Salmenkannas) ja hallituksen (vanha hallitus sekä uutena vahvistuksena luolasukelluspuolella kunnostautunut Mikko Aho), sekä määritti jäsenmaksun (10 euroa). Lisäksi kokouksessa hyväksyttiin vuoden 2012 toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio. Tarkempi kokouksen pöytäkirja ilmestyy virallisiin asiakirjoihin kunhan se on tarkistettu.

Paikallaolijoille näytettiin myös ennakkovilaus seuran uusista sivuista. Nämä nykyiset hellyyttävän rumat sivut tulevat toivottavasti siirtymään harrastuksen historiaan vuodenvaihteen jälkeen. Odotettavissa on myös lisää kansainvälistä yhteistyötä, kursseja, luentoja ja tietenkin retkiä jännittäviin paikkoihin. Suurta kotimaista luolaakin pyydettiin, mutta tätä ei välttämättä saada.

Kokouksen jälkeen vietettiin pikkujouluja otsalamppujen loisteessa. Kuvakooste kertoo tapahtumista enemmän.